Září 2016

Důvěra k doktorům?

3. září 2016 v 11:31
Není moc příjemné zjistit v půlce léčby, že máte vlastně léky, které vám váš stav akorát tak zhoršují, co? A co kdyby se tato situace děla u vašeho dítěte? To je skoro na láhev vína.
Nuže, v nemocnici dceři předepsali antibiotika a řekli, že po nějaké době máme zajít na kontrolu na spádovou pohotovost. Vše bylo horší a horší. Nastal čas navštívit doktora na pohotovosti, který řekl, že léky bere nesmyslně a akorát jí stav zhoršuje. Děkuji, děkuji moc.
Tak jak teda vím kterému doktorovi důvěřovat? Naštěstí doktora ze "spádovky" znám dlouho. Navíc babky Kelišky, který v okně místo kytek mají vystavené sebe k němu také chodí a chválí si ho.

Rada? Nezkoušejte nové a Keliškama neprověřené doktory.

Dětská kuchařka- recenze

2. září 2016 v 22:59

celý název knihy: Dětská kuchařka- hravé pokrmy pro děti
nakladatelství: REBO
celkem inspiračních jídel: 61

Člověk by řekl, že ráno budou mít děti největší hlad. U nás doma to tak není. Nacpat něco do dcery je nadlidský výkon. Zkoušela jsem snad vše (někdy se zadařilo, někdy to bylo hodně těžké).
Bádala jsem a hledala nějaké nápady jak s touto nežravostí zatočit. V knihkupectví jsem našla tuto knihu a tak jsem si řekla, že jí aspoň z toho regálu vyndám a otevřu. Po pár prolistovaných stránkách jsem jí zavřela a zamířila rovnou k pokladně.
Jídlo sestavené do podoby zvířat a věcí? Tím bych nepohrdla ani já, natož malé dítě.
Mám už pár "receptů" vyzkoušených a musím uznat snídaně jsou teď oblíbeným jídlem dne.
Dodatek: má-li dítě problém sníst zeleninu nebo ovoce? Tato kniha je ideální.


Co takhle dát si k svačině ovocnou mouchu?
Chytila jsem na pasece zeleninového motýla. Dáte si?


A náš domácí favorit je létající sendvič :-)
Vzdušná rýže s vrtulníkem k obědu?


Závěrem bych chtěla říct, že tato kniha se mi určitě vyplatila. Nudný talíř umí dát na stůl každý. Udělat ale z jídla zábavu pro děti je radost.

BACK TO SCHOOL! Jako vážně?

1. září 2016 v 20:44

Ještě před rokem kdyby mi někdo řekl, že budu chodit do školy asi bych se zasmála. Realita je ovšem jiná!
Jsou to 4 roky co jsem úspěšně dokončila střední školu. Avšak pro práci, kterou mám je tato škola naprosto zbytečná. Abych si práci udržela musím studovat.
Podmínky byly pro mne celkem ztížené, neboť jsem momentálně na mateřské dovolené. Naštěstí existuje pomaturitní studium na 2 roky a ještě k tomu dálkově jeden víkend v měsíci. Bomba co?
Sebrala jsem veškerou odvahu a zaslala jsem přihlášku. Odpověď byla:JSTE PŘIJATA.
Moje pocity? Natěšenost, nervozita ale hlavně úleva. Teď už jen školu dokončit.
Zajímavost? Tak trošku si nedokážu představit, že budu poslouchat a vnímat jeden předmět 4 hodiny. Pamatuji si, že na střední mi bohatě stačilo 45 minut. Ale život je změna že????

Tímto se i já mohu podělit o svůj "HAUL" moc toho sice není ale naštěstí toho moc nepotřebuji :-)